Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 

 

 

Mohlo by vás zajímat

 

Jak mohu vyčistit bundu Alpha?

 

Tajemství lesklého povrchu pilotních bund Alpha Industries je použitý materiál a jeho povrchová úprava. DuPont 5-5 nylon (letový nylon) je odolný, lesklý a odpuzující vodu. Bunda pro letce je vyrobena z žáruvzdorného Nomexu. Je to mnohem dražší než nylon. Nylon je vhodnější pro každodenní nošení na ulici. Vnitřní výstelka: polyester. Při praní v pračce ztrácí podšívka nylonového pláště svou vodoodpudivost.

 

 

  1. Úvod
  2. Naše značky
  3. Alpha industries
Historie značky
Bomber B-10Bunda L-2Pilitní bunda cwu45/P Verzie NOMEXNohavice L-2

Corporation Corporation

Alpha Industries má své kořeny v alianci společností Superior Tags Corporation, Rolen Sportswear a Dobbs Industries. Prostřednictvím čtyřicátých let 20. století tyto společnosti vytvořily přidruženou rodinu spojenou společným vlastnictvím a identickou činností výroby leteckých bund pro armádu Spojených států. V lednu 1948 Robert Lane a jeho manželka Helen založili společnost Superior Tags Corporation s cílem vyrábět letecké vesty na základě smlouvy. Superior Tags vytvořil bombardér B-10, bundy L-2 a letové kalhoty A-9 a A-10.

 

V roce 1952 byla společnost Superior Tags Corporation z neznámých důvodů odstavena. Robert Lane založil novou společnost s názvem Rolen Sportswear, což je ekvivalent značek Superior pod jiným jménem. Vzali stejné smlouvy s Ministerstvem obrany USA (DOD) a použili stejnou továrnu na Elizabeth v New Jersey. V roce 1957 Robert Lane vytvořil společnost Dobbs Industries v Knoxville ve státě Tennessee, kde byla velká pracovní síla a výrobní náklady byly podstatně nižší. Creation of Alpha Industries Robert Lane byl v roce 1959 obviněn z podplácení vládního úředníka za smlouvu ministerstva obrany. Z tohoto důvodu bylo jeho podniku a jakýmkoli obchodem s ním spojeným vyloučeno, aby někdy získali další smlouvu od vlády. I když vlastnil 90% akcií Dobby Industries, stále to znamenalo konec pro Samuela Gelber, účetního Lane, který se rozdělil s Lane a oslovil Hermana "Breezy" Wynn, zakladatele skupiny Wynn Industries Group, která je oceněna za včasný úspěch společnosti Alpha. industries.

Díky svým znalostem textilního průmyslu a kvůli svým mnohým zdrojem pan Herman "Breezy" Wynn umožnil společnosti Alpha Industries růst od skromných začátků. 17. října 1959 založil Gelber svou novou společnost Alpha Industries v Knoxville Tennessee. Společnost Alpha Industries začala s výrobou vojenského oblečení v suterénu pronajaté továrny v Knoxville s použitím pronajatých šicích strojů a pouze několika zaměstnanců. Zabezpečení kontraktů ministerstva obrany bylo zpočátku obtížné zajistit v době míru, začátek vietnamské války však znamenal náhlý nárůst poptávky po vojenských oděvech a růst Alphy se urychlil. V roce 1963 začala společnost Alpha Industries vyrábět bombardérsku bundu MA-1.

Válka ve Vietnamu

Kvůli neobvyklé povaze výrobců, kteří pracovali na základě vládní smlouvy, byly několik společnosti přinuceny, aby spolupracovaly prostřednictvím subdodávek a přidružení, které se nazývaly Wynnská konfederace. Byla to série smluvních dodavatelů DOD, kteří si pronajali šicí stroje jiným společnostem v rámci Konfederace, poskytli jim technickou pomoc a poskytovaly a školili zaměstnanců. Wynn také najde dodavatelů textilií a komponentů pro skupiny konfederace. Tato subdodavatelská smlouva umožnila rodícím se skupinám, jako je Alpha, získat práci a přežít po prvních 12 měsících své existence. Se stupňující se účastí Ameriky ve Vietnamu, která začala v 60. letech, se společnosti jako Alpha ocitli zaplaveny prací. Alpha se v průběhu desetiletí výrazně rozšířila a brzy obsadila všechny čtyři patra továrny na ulici 614 11. Požadavek vlády na kontrolu kvality přinesla Johna Niethammera, který se stal významným hráčem v expanzi společnosti Alpha.

Když se válka ve Vietnamu skončila, Alpha uskutečnil kola prostřednictvím přebytků armády. Jediné změny, které by Alpha udělal v průběhu příštích 20 let pro veřejný trh, byly v barvě bund. V roce 1970 se společnost Alpha Industries začala zabývat spotřebitelským trhem. V sedmdesátých letech ministerstvo obrany považovalo za nezbytné vybavit každého člověka zvláštním oblečením pro všechny možné scénáře počasí, se kterými se může setkat. Pro výrobce, jako je Alpha, to znamenalo náročné období. Protože smlouvy DOD byly poskytovány přednostně malým společnostem, společnost Alpha nechtěla riskovat zvýšení své zaměstnanosti na více než 500 pracovníků, a tak se vytvořily nové subdodavatelské skupiny, jako například Summit Apparel a Benton Manufacturing. Po přestěhování do větší továrny v roce 1980 mohla Alpha věnovat celé budovy jednotlivým typům plášťů. Nová továrna zaznamenala výrobu 550 000 polních bund ročně.

Konec studené války

Alpha se brzy začala prodávat komerčně. Do té doby Alpha dabbledoval komerční prodej mezi smlouvami DOD prostřednictvím subdodavatelských skupin jako Dobbs Apparel. V roce 1982 zemřel Samuel Gelber ve věku 67 let a společnost nechal svou manželku Mildredovú za pomoci Johna Niethammera a její tchyně Alana Cirkera. Nové vedení rozšířilo obchodní stránku svého podnikání. Vláda Reaganu vyzvala ke zvýšení výdajů na DOD, které přesáhlo pouze 1,8 miliardy dolarů jen na textil. Alpha se stal předním výrobcem nových letových bund CWU 36 / P a 45 / P Nomex, které nahradily bombardérsku bundu MA-1, a systémů Gore-Tex, které nahradily parky. V polovině osmdesátých let Alpha zjistil, že některé jejich výrobky záviděli zahraniční vojenské skupiny a doporučila jejich vojenským atašé Agentura obrany Spojených států (DLA). V obchodech, které vyžadovaly, aby zahraniční skupiny nakupovali prostřednictvím amerických výrobců, se Alpha ocitla v nových zákaznických základnách v jiných zemích.

Konec studené války přinesl mírovou dividendu a začátkem 90. let se výdaje na DOD snížily o 75%. Liberalizace obchodních bariér a snížení cel vedly také k rozpadu amerického oděvního průmyslu. Tyto faktory vysoce ohrozily ukončení společnosti Alpha Industries. Válka v Zálivu a Irák válka neměla výrazně zvýšit poptávku po vojenském oblečení. Armáda se zaměřila na technologii a elektroniku, která by snížila využití lidského života. Proto se společnost Alpha stále více zaměřovala na komerční prodej svých výrobků.

Módní značka

Alpha Industries je v současnosti výrobcem vojenského oděvu se zákazníky od přebytku v USA po obchody v celé Evropě a Asii. Alpha nyní vytváří repliky slavného vojenského oblečení a neformálního oblečení, které je inspirováno armádou. Dětské oděvy a doplňky jsou také vyráběné společností Alpha Industries. V roce 1992 se značka změnila na létající logo A, aby se přizpůsobila internacionalizaci svého prodeje. Během posledních desetiletí 20. století společnost Alpha vyráběla oblečení pro vojenské organizace na celém světě včetně Argentiny, Austrálie, Belgie, Chile, Ekvádoru, Holandska, Jordánska, Nové Guineje, Saúdské Arábie, Singapuru, Taiwanu a Uruguaye.

Alpha se rozšířila do sítí mezinárodních distributorů, maloobchodníků a prodejců internetu. Doplněním své malé americké výrobní základny (stále v Knoxville) společnost Alpha rozšířila svou výrobní škálu mimo USA. Většina jejich výrobků se vyrábí v Číně. V roce 2008 začala společnost Alpha Industries spolupracovat s ostatními značkami oděvů s cílem uvést na trh nové řady výrobků. V roce 2011 Michael Cirker nahradil svého otce jako generálního ředitele společnosti Alpha Industries. Zatímco se otec Alan soustředil na mezinárodní distribuci, syn Michael změnil Alphu na módní značku, která nesmí chybět v šatnících milovníky módy po celém světě.

 

Nevíte si rady? Zavolejte.

+420 775 530 108

ansgarsro@gmail.com

(Po-Pá, 9-21hod.)

Věděli jste, že?

Existuje neprůstřelná bunda Alpha?

Alpha představila na,, SHOT 2017,, balistickou MA1 - neprůstřelnou leteckou bundu. Vnější materiál bundy je totožný s verzí "MA-1", má však lehkou projektilovou podšívku. Bombr je sotva rozpoznatelný s tradiční verzí. Na výstavě už byl velký zájem o nový model. Samozřejmě, pouze organizace si mohou dovolit koupit tento typ za 5 000 dolarů.

 

Co je to páska RBF?

 

F15

V letadle je mnoho bezpečnostních úchytek, špendlíků, které jsou pouze na zemi, když jsou zaparkovaná, aby chránily snímač před znečištěním nebo zabránili pohybu mechanických komponentů. Tyto ochranné prostředky musí být před vzletem odstranit. Aby se zabránilo náhodnému uvíznutí těchto předmětů na součástkách po vzletu, jsou zavěšeny velkou červenou stuhou s nápisem "ODSTRANIT před letem". ALPHA INDUSTRIES je hrdá na to, že je od roku 1959 nejoblíbenějším výrobcem oděvů ve vojenském průmyslu, takže stuha RBF na ALPHA se podobá kořenům pilotního oblečení, protože ALPHA vyrobila pro americkou armádu přes 40 milionů oděvů. V současnosti mnoho výrobců používá dekoracích RBF, existuje však pouze jedna originální...

                                                                                                                                                           

  

 

 

 

 

 

 

                                

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz